UNICEF hakkında...

UNICEF, Birleşmiş Milletler tarafından 1989 yılında onaylanan Çocuk Hakları Sözleşmesi doğrultusunda, uluslararası topluluğun çocuklara verilen sözleri yerine getirmesi için çaba gösterir. Dünyadaki en dezavantajlı çocuklara ulaşmak için dünyanın en zorlu yerlerinde çalışmalar yapmaktadır. Her yıl, çoğu gelişmekte olan ülkelerde olmak üzere ortalama iki yüzden fazla acil duruma müdahale etmektedir.

Niçin Yemen'deki çocuklar?

Yemen dünyadaki en ağır insani krize sahne oluyor ve çocuklar bu durumdan özellikle olumsuz etkileniyorlar. Her gün 12 milyon çocuk – ülkedeki tüm çocukların yüzde 80’i – insani yardımlara muhtaç durumda.

 

İleri derece akut beslenme yetersizliği durumu olan beş yaşından küçük 360 bin çocuk dâhil 2 milyon çocuk ağır beslenme yetersizliği durumuna maruz durumda.

Pril ne yapacak?

UNICEF ile birlikte Yemen’deki çocuklara yardım eli uzatmak istiyoruz. Bunun için tüketicilerimiz adına Unicef’e bir bağış yapacağız.

2019 Ramazan ayı boyunca*, Türkiye’deki marketlerde satılacak her 1 adet Pril Makinede Yıkama ve Elde Yıkama Bulaşık Deterjanı ürünü, UNICEF’in Global Sağlıklı Beslenme Programı kapsamında, Yemen’deki çocuklara gıda yardımı ulaşmasını sağlayacak.

UNICEF’in Global Beslenme Programı hakkında ayrıntılı bilgi için: https://www.unicefturk.org/yazi/beslenme-ihtiyaci ziyaret edebilirsiniz.

* 1 Mayıs – 6 Haziran 2019 arası*