Pril Logo

Sıkça Sorulan Sorular

Bulaşık deterjanını nasıl saklamalıyım?

Bulaşık deterjanı serin ve kuru bir ortamda kapağı kapalı şekilde muhafaza edilmelidir. Deterjanınızı çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklayınız.

Elde bulaşık yıkarken ne kadar deterjan kullanmalıyım?

Bulaşık suyuna 1 tatlı kaşığı eklemeniz yeterlidir. Ön Yıkama Etkisi için: 1 L bulaşık suyuna 1,5 tatlı kaşığı eklemeniz yeterlidir.

Bulaşıklar bulaşık makinesinde hangi ısıda yıkanmalıdır?

Bulaşık makinesinde program seçerken bulaşıkların yağ oranı dikkate alınmalıdır.

Çok Fonksiyonlu Tablet ile Standart Tablet arasındaki fark nedir?

Çok Fonksiyonlu Tabletlerde tuz ve parlatıcı etkisi bulunmaktadır. Dolayısıyla su sertlik derecesi çok yüksek olmayan bölgelerde Çok Fonksiyonlu Tablet kullanıldığında tuz ve parlatıcı kullanmaya gerek yoktur. Standart tablet kullanırken makinaya tuz ve parlatıcı ilave edilmeli ve su sertlik derecesine göre makinanın tuz ve parlatıcı ayarları doğru konuma getirilmelidir. Taşan tuzlu su ve tuz artıkları makinadan uzaklaştırılmalıdır.

Makineye tuz doldururken nelere dikkat etmeliyim?

Makinaların tuz haznesinde su bulunmaktadır. Dolayısıyla tuz doldururken bir miktar tuzlu su makinanın içine taşmaktadır. Tuz doldurma işlemi bittikten sonra haznenin kapağı sıkıca kapatılıp taşan tuzlu su ve su artıkları makinadan uzaklaştırılmalıdır.

Pril Parlatıcı nasıl kullanılır?

Parlatıcının kapağını yukarı doğru çekerek açınız  ve makinanızın parlatıcı gözüne aldığı kadar yada makinanızda belirtildiği miktarda doldurunuz. Taşan parlatıcıyı temizleyiniz.