Skip to Content

Ambalaj

AMBALAJ HEDEFİMİZ

Ambalaj Hedefimiz: %100 geri dönüştürülebilir veya yeniden kullanılabilir oranına ulaşmak / daha önce geri dönüştürülmemiş fosil esaslı plastikleri %50 oranında azaltmak / doğaya SIFIR plastik atık bırakmak. İnsanlara ve dünyaya fayda sağlayacak daha akıllı ambalajlar üreterek döngüsel ekonomiye giden yolda ilerlemeye öncülük ediyoruz.

ÖNEMLİ BİLGİLER

Döngüsel ekonomide, malzemelerin mümkün olduğunca uzun süre boyunca ekonomi döngüleri dahilinde tutulması koşuluyla kaynak tüketimi azaltılabilir.

Misyonumuz, sürdürülebilir kaynaklardan gelen malzemelerden faydalanmak ve döngüyü kapalı tutacak akıllı bir tasarım uygulamaktır.

Ambalajlarda sürdürülebilirlik gelişmelerinin, ambalaj değer zincirinin tüm aşamalarında yer alan kuruluşların birlikle çalışmasıyla mümkün olacağına inanıyoruz. Bu amaçla ambalaj gelişiminde yenilikler yaparak ve geri dönüşüm altyapısını geliştirerek döngüsel ekonomi yürütülebilir.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Henkel, ham maddeden imhaya,ambalaj malzemelerinin geri dönüştürülmesine kadar ürünlerinin yaşam döngüsünü bir bütün olarak ele alır. Ambalaj geliştiricilerimiz, atıkların azaltılması amacıyla sürekli olarak, mümkün olduğunca az malzeme kullanılan ve kamusal geri dönüştürme sistemleri bulunan malzemeler içeren ambalajlar üzerinde çalışmaktadır. 

DİĞER KONULAR

  • Formüllerimiz insan sağlığına ve çevreye duyarlı şekilde, hiçbir hayvansal bileşen kullanılmadan güvenle hazırlanmıştır.

  • Tüm formüllerimiz verimli kaynak kullanımı ve güçlü temizlik sonuçları sağlar.

  • Değer zincirinin tamamında çevreye uygunluk ve verimli kaynak kullanımı bakımından taşıma ve lojistik süreçlerimizi en iyi duruma getirme sorumluluğumuzun bilincindeyiz.