Skip to Content

Enzimler

BİLİNMESİ GEREKENLER

Enzimler, biyolojik bazlı temizleyici maddelerdir. Enzimler, özel olarak belirli leke türleri üzerinde etki gösteren güçlü bileşenlerdir, yani belirli bir leke türü için belirli bir enzim türü vardır diyebiliriz. Her bir molekülün birden fazla kez iş görebilmesi için katalizör işlevi görürler.

Proteazlar ve amilazların yanı sıra selülazlar da bulaşık yıkamaya yardımcı ana enzimlerdir. Proteazlar yumurta, yanmış et veya peynir gibi proteinleri çıkarırken amilazlar şekeri, makarna, patates ve pirinç gibi yiyeceklerdeki nişastayı, ayrıca buğday veya mısır gibi tahıl kalıntılarını çıkarır.

ENZİMLERİ NASIL KULLANIYORUZ?

Protein, nişasta veya besin maddesi kaynaklı lekeler gibi belirli türlerde lekeleri çıkarmak için farklı enzimler kullanıyoruz. Ayrıca soğuk suda etkili enzimler, 20 °C veya 30 °C gibi düşük yıkama sıcaklıklarında bile lekeleri çıkarmaya yardımcı oluyor.

DİĞER KONULAR

  • Tüm formüllerimiz verimli kaynak kullanımı ve güçlü temizlik sonuçları sağlar.

  • İnsanlara ve dünyaya fayda sağlayacak akıllı ambalajlar üreterek döngüsel ekonomiye giden yolda ilerlemeye öncülük ediyoruz.

  • Değer zincirinin tamamında çevreye uygunluk ve verimli kaynak kullanımı bakımından taşıma ve lojistik süreçlerimizi en iyi duruma getirme sorumluluğumuzun bilincindeyiz.