Skip to Content

Yüzey aktif maddeler

BİLİNMESİ GEREKENLER

Yüzey aktif maddeler, elde yıkama bulaşık deterjanlarının ana bileşenleridir. Tabak, tencere, tava ve çatal bıçaklardaki kiri ve yağı söküp bulaşıkların kolayca temizlenebilmesi için bunları emülsiyon haline getirirler. Tüm yüzey aktif maddelerimiz doğada tamamen çözünebilir özelliktedir. 

Elde yıkama deterjanlarındaki ana yüzey aktif maddeler anyonik ve non-iyonik yüzey aktif maddelerdir: Anyonik yüzey aktif maddeler özellikle yağlı kirlerin temizlenmesinde etkiliyken non-iyonik yüzey aktif maddeler mükemmel yağ çıkarıcılardır. Bunlara ek olarak yumuşaklık sağlayan amfoterik yüzey aktif maddeler de vardır.

YÜZEY AKTİF MADDELERİ NASIL KULLANIYORUZ?

Çamaşır ve ev bakım ürünlerinde yaygın şekilde kullandığımız yüzey aktif maddeler, tüm temizlik işlemlerinin önemli bir parçasını oluşturmaktadır.

Yüzey aktif maddeler, palm (çekirdek) yağı gibi petrokimyasal kaynaklı olabileceği gibi  doğal kaynaklı da (oleyik bazlı) olabilir. 2020'nin sonuna kadar palm bazlı tüm yüzey aktif maddelerimizin kütle denkliğini sağlama hedefimize sıkı sıkıya bağlıyız.

DİĞER KONULAR

  • Tüm formüllerimiz verimli kaynak kullanımı ve güçlü temizlik sonuçları sağlar.

  • İnsanlara ve dünyaya fayda sağlayacak akıllı ambalajlar üreterek döngüsel ekonomiye giden yolda ilerlemeye öncülük ediyoruz.

  • Değer zincirinin tamamında çevreye uygunluk ve verimli kaynak kullanımı bakımından taşıma ve lojistik süreçlerimizi en iyi duruma getirme sorumluluğumuzun bilincindeyiz.