Bulaşık deterjanımız hassas ciltler için uygun mu?

Cildiniz hassassa ve tabaklarınızı ve bardaklarınızı yıkarken bulaşık eldiveni takmanız gerekip gerekmediğini veya yemek hazırladıktan sonra ellerinizi bulaşık deterjanıyla yıkayıp yıkayamayacağınızı merak ediyorsanız dikkate almanız gereken birkaç şey vardır.

BULAŞIK DETERJANINDA PH DEĞERİNİN ÖNEMİNİ ANLAMAK

pH “hidrojen potansiyeli” anlamına gelen bir simgedir. Bulaşık deterjanı gibi suda çözünen sıvıların alkalin seviyelerini ve asit oranlarını belirleyen farklı pH seviyeleri vardır.

Cildiniz hassassa bulaşık deterjanınızın pH değerinin cildinizin pH değeriyle aynı olması veya buna yakın olması gerekir. Cildinizin pH değeri yaklaşık 5,5'tir ve bu değere yakın bir pH değeri bulmanız önemlidir. Pril sensitive'in pH seviyesi 5 ile 6 arasındadır; ana ürün yelpazesindeki Pril çeşitlerinin pH seviyesi ise 7 ile 8 arasındadır. pH seviyesi yükseldikçe bulaşık deterjanının cildinizin asit örtüsünü, başka bir deyişle bakterileri uzak tutarak doğal yağların saklanmasına yardım eden asit zarını bozması olasılığı artar. Asit örtüsü bozulduğunda bazı belirtiler ortaya çıkabilir:

  • Cilt kuruluğu
  • Cilt çatlaması
  • Deri yangısı
  • Egzama
  • Kızarıklık

Bu nedenle doğru pH dengesine sahip bir bulaşık deterjanı kullanmak önemlidir.

ALERJİNİZ VEYA DEVAM EDEN BİR RAHATSIZLIĞINIZIN OLMASI DURUMDA BULAŞIK DETERJANI KULLANMAK

Ambalajdaki talimatları düzgünce uyguladığınız zaman kokulu ve kokusuz bulaşık deterjanları herhangi bir rahatsızlığa neden olmamalıdır. Ancak önceden devam eden bir alerjiniz varsa daha hassas bir ürün kullanmanız gerekebilir. Herhangi bir türde bulaşık deterjanı almadan önce dermatoloğunuza alerjinizle ilgili danışın. Kendisi hangi bulaşık deterjanının cildinize uygun olduğunu anlamanız konusunda size yardım edecektir.

HASSAS CİLTLER İÇİN EN UYGUN BULAŞIK DETERJANI

Konu hassas ciltler olunca Pril Losyon elimizdeki en iyi seçenektir. Bu cilt dostu bulaşık deterjanı oldukça hafif ve yumuşaktır ama yine de bulaşıklarınızı düzgünce temizlemek konusunda oldukça güçlüdür.

Hâlâ alerjik reaksiyon göstermekten veya asit örtünüze zarar vermekten endişeleniyorsanız bulaşıklarınızı yıkarken bulaşık eldiveni takmayı düşünebilirsiniz. Bulaşık eldivenleri kuru ciltler için de harika bir seçenektir. Cildinizin iyileşmesine izin verirken daha fazla zarar görmesini engeller.

İlgili ürünler

  • Pril Power 5+ Etki
  • Pril Losyon
  • Pril Hijyen

İlgili makaleler