Piknik Yaparken Bulaşıkları Yıkamak

Tekrar kullanılabilen yemek gereçleri çevre için daha yararlıdır ve harika doğanın keyfini çıkarırken daha ucuz bir seçenektir; ama çoğu kişi piknik yaparken tekrar kullanılabilir yemek gereçlerini nasıl yıkayacaklarından emin olamadıkları için bugünlerde tabakların, bardakların, çatal ve kaşıkların tek kullanımlık olanlarını tercih ediyorlar. İşte bir sonraki piknik geziniz için yararlı ipuçları ve tüyolar.

ISITMA, YIKAMA, DURULAMA VE KURULAMA

Bulaşık suyunu ısıtmanın en iyi yolu yemek servis edildikten sonra yemeği pişirmek için kullandığınız tavayı veya tencereyi, suyu ısıtmak için kullanmaktır. Böylece siz yemek yerken bir yandan su ısınmış olur ve tencerenin yan kısımları ile dibindeki yemek kalıntılarının yapışmasının önüne geçilir. Yemeğinizi bitirdikten sonra kovalardan birine biraz bulaşık deterjanıyla su koyun. Bulaşıkları yıkadıktan sonra durulamak için kullanacağınız ikinci kovada ise soğuk su kullanabilirsiniz.

PİKNİK SIRASINDA BULAŞIKLARI YIKARKEN İHTİYACINIZ OLAN GEREÇLER

İlk düşünmeniz gereken şey yanınızda götürmeniz gereken gereçlerdir. Çevre dostu bir bulaşık deterjanına, iki kovaya veya büyük kaba ve mutfak havlularına ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca bulaşıklarınızı yıkarken kullanmak için bir bulaşık fırçası, sünger veya bulaşık bezi de lazım.

Bunların yanında, bulaşık eldiveni, bulaşıklık, süzgeç veya maşa da götürebilirsiniz; bu gereçler bulaşık yıkama sürecinde size yardımcı olacaktır.

PİKNİK YAPARKEN BULAŞIKLARI YIKAMAK: ADIM ADIM

Pikniktesiniz ve bulaşıklarınızı yıkamak için hazır mısınız? İşte bilmeniz gerekenler.

  1. Bulaşıklarda kalan yemekleri dökün
  2. Piknik tüpünde veya mangal ateşinin üzerinde su ısıtın.
  3. İki yıkama kabı alın (birinde sıcak su, diğerinde soğuk su olsun)
  4. Bulaşıkları sıcak suda yıkayıp ardından soğuk suda durulayın.
  5. Bir havlu veya bulaşıklık yardımıyla bulaşıklarınızı durulayın
  6. Kullanılmış suyu piknik alanından uzağa dökün

KULLANILMIŞ SUDAN KURTULMAK

Güvenlik nedeniyle suyu dökmeden önce biraz soğumasını bekleyin. Eğer piknik alanındaysanız muhtemelen bulaşık suyu için bir kirli su giderine veya bir lavaboya erişebilirsiniz. Sudan kurtulabileceğiniz uygun bir yer yoksa suyu süzün ve yemek atığı parçacıklarını mangal ateşinde yakın. Suda bulunan küçük yemek parçacıklarının hayvanları piknik alanına çekmemesi için kirli bulaşık suyunu piknik alanından ve herhangi bir su kaynağından en az 60 metre uzağa dökmelisiniz.

Pikniğe mı gidiyorsunuz? Tekrar kullanılabilir yemek gereçleri kullanarak para tasarrufu yapın. Bulaşık yıkamak sandığınız kadar zor değildir. Bulaşıkları düzgün bir şekilde yıkamak için bu adımları uygulamanız yeterli.

İlgili ürünler

  • Pril Power 5+ Etki
  • Pril Losyon
  • Pril Hijyen

İlgili makaleler