Skip to Content

Ne kadar bulaşık deterjanı kullanmalıyım?

Pril'in uzun süren etkisi az miktarda bulaşık deterjanıyla çok fazla bulaşık yıkamanıza olanak tanır. Doğru miktarda bulaşık deterjanı kullandığınızda bulaşık deterjanını boşa harcamaktan kurtularak paradan tasarruf edersiniz. Ayrıca bulaşıklarınızın kolayca durulanmasını sağlarsınız. Çok fazla bulaşık deterjanı kullanırsanız deterjanı durulamak için tabaklarınızı, bardaklarınızı ve mutfak gereçlerinizi suyun altında daha uzun süre tutmak zorunda kalabilirsiniz. Bu, suyu ve parayı boşa harcıyorsunuz demektir ve bulaşıklarınız düzgün bir şekilde durulanmazsa yıkadığınız şeylerden bulaşık deterjanı tadı gelmesi riskini doğurur. Bu, yemeklerinizin tadını da etkileyerek deterjan tadı gelmesine neden olabilir.

Doğru bulaşık deterjanı miktarı, tam olarak hangi ürünü kullandığınıza göre değişir. Ayrıca bulaşık deterjanını ne için kullandığınıza da bağlıdır. Bulaşık deterjanının birçok kullanımı vardır. Örneğin, arabanızı temizlemek, mutfak aletlerinizi yıkamak veya yerleri silmek için kullanabilirsiniz.

Fakat bulaşıklarınızı elde yıkıyorsanız ve yıkama için Pril kullanıyorsanız kullanılacak deterjan miktarı konusundaki aşağıda ipuçlarımızdan yararlanabilirsiniz.

PRİL BULAŞIK DETERJANI VE PRİL LOSYON: DOĞRU DOZAJ

Konsantre olmayan Pril bulaşık deterjanları söz konusuysa her 5 litre su için 5 ml (veya 1,5 tatlı kaşığı) bulaşık deterjanı genelde yeter de artar.

İnatçı ve yapışmış yemek artıkları ve lekelerle uğraşıyorsanız daha fazla bulaşık deterjanı kullanmanız ve bulaşıkları birkaç dakika suda bekletmeniz gerekir. Bulaşıklarınızın tertemiz olması için 1 litre suya yaklaşık 5 ml yeterlidir.

PRİL POWER 5+ETKİ: DOĞRU DOZAJ

Ne kadar bulaşık deterjanı kullandığınız bulaşıklarınızı Pril Power 5 Etki ile yıkarken de önemlidir. Normal şartlarda her 5 litre su için yaklaşık 3 ml (veya 1 tatlı kaşığı kaşığı) bulaşık deterjanı bulaşıklarınızdaki lekelerin ve kir tabakasının çıkmasını sağlar. Fakat, tencere, tava veya çok kirli olan başka bulaşıklar yıkıyorsanız biraz ekstra güce ihtiyacınız olacaktır. Her 1 litre su için 5 ml (1,5 tatlı kaşığı kaşığı) bulaşık deterjanı kullanın ve yıkamanıza yardımcı olması için bulaşıkları birkaç dakika suda bekletin.

KÖPÜK GÖRMEM GEREKİYOR MU?

Çoğu insan köpük miktarının bulaşık deterjanına eş değer olduğunu düşünerek köpükler gittiği anda bulaşık deterjanı ekleme hatasına düşüyor. Aslında deterjanın etkisi, fiziksel kanıtlar (o güzelim köpükler) gittikten çok sonra bile sürer. Çoğu durumda bulaşıklarınızı yıkamaya devam edebilir ve onları köpükler olmadan da yıkayabilirsiniz.

Ne kadar bulaşık deterjanı kullanacağınızı biliyor musunuz? Seçtiğiniz Pril bulaşık deterjanı için tavsiye edilen doğru dozajı kullanarak aşırı bulaşık deterjanı kullanmaktan kaçının.

İlgili ürünler

 • Pril Soğuk Suda Bile Etkili
 • Pril Losyon
 • Pril Hijyen

İlgili makaleler

 • Bulaşık makinesi kokularından nasıl kurtulursunuz?

  Bu etkili temizleme ve koku giderme ipuçları ve yardımlarıyla bulaşık makinenizin temiz kokmasını sağlayın.

 • Bulaşık makinenizdeki kireçli su için ipuçları

  Su lekeleri ve diğer kireçli su belirtilerinin üstesinden nasıl geleceğinizi öğrenin.

 • Bulaşık makinesi en iyi sonuçları elde edecek şekilde nasıl doldurulur?

  Bulaşık makinesini doldurmanın doğru yolunu mu arıyorsunuz? Bu eksiksiz bulaşık makinesi doldurma ipuçlarıyla doğrusunu yapın.

 • Kapağı kapattığınızda bulaşık makinesinin içinde neler oluyor?

  Bulaşık makinesi nasıl çalışır ve içeride neler olur? Aksiyon kamerasıyla çekilen videolar sayesinde göz atabiliyoruz!

 • Makineniz için en iyi bulaşık makinesi deterjanı

  Farklı bulaşık makinesi deterjanı türleri, bunları nasıl kullanacağınız ve nereye koyacağınıza dair her şey.

 • En kirli bulaşıklarınızı bulaşık makinesinde nasıl temizlersiniz?

  Zorlu lekeler için suda ön bekletme, durulama ve ürün ipuçlarımızla her defasında ultra temiz sonuçlar elde edin.

 • Pril doğada çözünebilen bir bulaşık deterjanı mıdır?
 • Bulaşık Deterjanı Sağlık Hizmetleri
 • Bulaşık deterjanımız hassas ciltler için uygun mu?
 • Mutfaktaki bakterilere ve mikroplara karşı ne yapmalıyım?
 • Mutfağınızı bulaşık deterjanıyla temizleyin
 • Araba yıkamak için bulaşık deterjanı kullanılır mı?