SICAK VE HİJYENİK Mİ, YOKSA EKOLOJİK SERİNLİK Mİ? HANGİ AMAÇ İÇİN HANGİ BULAŞIK MAKİNESİ SICAKLIĞI?

Bulaşık makinenizin otomatik ayarı yoksa veya otomatik ayarı istenen sonuçları sağlamıyorsa doğru programı manuel olarak nasıl seçeceğinizi bilmeniz gerekir. Hafif kirli bulaşıklar ve hassas bardaklardan yanmış tencerelere ve aşırı derecede kirli fırın kaplarına kadar her şey için doğru bulaşık makinesi sıcaklığını ve en iyi Somat bulaşık makinesi deterjanını öğrenmek için okumaya devam edin.

OTOMATİK PROGRAM DOĞRU BULAŞIK MAKİNESİ SICAKLIĞINI NASIL SEÇER?

Yeni bulaşık makinelerinin birçoğu, bulaşıkların tipine ve ne kadar kirli olduğuna göre en iyi bulaşık makinesi sıcaklığını ayarlayan otomatik bir program sunmaktadır. Sensörler, akan sudaki kir miktarını algılar ve durulama suyu temiz akana kadar daha yüksek sıcaklık veya daha fazla su ihtiyacına yönelik sinyal verir.

HANGİ BULAŞIK MAKİNESİ SICAKLIĞI EN DÜŞÜK TÜKETİME SAHİP?

Modelinizin belirli yıkama programlarının su ve enerji tüketimini öğrenmek için bulaşık makinesi kılavuzunuza başvurun. Eko programı genellikle su ve enerjide düşük tüketim sağlar. Bununla birlikte, daha kısa ve soğuk bir programın daha az güç kullanması veya daha uzun bir programın daha az su gerektirmesi mümkündür. Birçok bulaşık makinesinde eko programı bulunur. Pril gibi güçlü bir bulaşık makinesi deterjanı kullanırken, 40°C'de yıkamak birçok bulaşık için yeterlidir.

ÇOK KİRLİ PARÇALAR İÇİN DOĞRU BULAŞIK MAKİNESİ SICAKLIĞI

Ekonomik program en kirli bulaşıklarınızı, yanmış tencerelerinizi ve yağlı fırın bulaşıklarınızı temizlemek için yeterince güçlü değilse eko programın sonuçlarından memnun kalmayıp ilave bir program çalıştırmak zorunda kalmaktansa, daha yüksek bir bulaşık makinesi sıcaklığı kullanarak tek yıkamada temiz sonuçlar elde etmeyi tercih etmelisiniz. Dezenfekte edilmesi gereken parçaların yıkanması durumunda ve bulaşık makinenizi Pril yoğun makine temizleyicisi ile temizlemeniz (ayda bir kez önerilir) durumunda daha yüksek bir bulaşık makinesi sıcaklığı gerekli olabilir. Bulaşık makinenizin "ağır", "yoğun" veya "tencereler ve tavalar" ayarı varsa daha yüksek sıcaklık için bunlardan birini seçmelisiniz.

HASSAS PARÇALAR İÇİN DOĞRU BULAŞIK MAKİNESİ SICAKLIĞI

Terazinin diğer ucundaki hassas bulaşıklar, kadehler ve diğer kırılabilir cam eşyaların düşük bulaşık makinesi sıcaklığında yıkanması en iyisidir. Her şeyden önce bu parçaların yoğun bir şekilde kirlenme olasılığı daha düşük olduğu için yüksek sıcaklıklarda yıkanmaları gerekmez. İkinci olarak, ısı veya daha doğrusu bulaşık makinesi sıcaklığındaki hızlı değişim de cam ve kırılabilir bulaşıklara zarar verebilir. Hassas programlar, bulaşıkları daha düşük bulaşık makinesi sıcaklığında yıkar (eko programından bile daha düşük) ve ardından daha ılık suda durular.

HER SICAKLIKTA DOĞRU BULAŞIK MAKİNESİ DETERJANI

Temel bir kural olarak, bulaşık makinesi deterjanınız ne kadar güçlü olursa düşük sıcaklıkta da o kadar etkili olur. Daha hafif deterjanlar daha yüksek sıcaklık gerektirebilir. Pril Gold Tablet gibi en güçlü temizleyiciler, düşük sıcaklık veya eko ayarı seçtiğinizde bile mükemmel sonuçlar sunabilir. Diğer yandan Pril Klasik Tablet, en iyi normal yüklerde çalışır ve son derece kirli bulaşıklarla başa çıkmak için daha yüksek bir sıcaklık gerektirebilir. Birçok evde, iki tür deterjanı da bulundurmaya ve bulaşıklarınızın ne kadar kirli olduğuna ve onları hangi sıcaklıkta yıkadığınıza bağlı olarak bunları dönüşümlü olarak kullanmaya değer.

Bu kategoride daha fazlası

#SOFRADABİRLİKTE

  • Bir sonraki buluşmanızda sevdiklerinizi mutlu edecek mükemmel tarifi bulun.

  • Kim demiş bulaşık yıkamak sıkıcıdır diye? Bu hileler eğlence garantili! Üstelik güçlü ürünlerimizle bulaşık yıkamak çok kolay!